בהשראת שנת העיצוב החדשה החלטתי למיין את ארון הבגדים העמוס שלי (מישהי התלוננה שאין לה מה ללבוש???) ולהיפרד מכמה פריטים שאולי קשה לי לוותר עליהם אבל ברור שלא אלבש אותם בעשור הקרוב, לראות מה אפשר לשדרג וליהנות מאלו החדשים והרעננים

השילוב בין עולם האופנה ועולם העיצוב הוא בלתי ניתן להפרדה ודוחק אותנו לאמץ טרנדים חדשים בשתיהם.

אמנם יש המאמינים בעיצוב על זמני, כזה שישאר רלוונטי ונכון לאורך ימים ושנים אך אין צורך להתעלם מהמגמות השונות המשפיעות על כל הסובב אותנו.

הסוד המנצח הוא להיות מסוגלים לשלב אותם באופן המדוייק ובמינון הנכון בבית – בדיוק כמו שאנו משלבים טרנדים אופנתיים בעיצוב המלתחה הקיימת שלנו.


המגמה הבולטת בתערוכות העיצוב הבינלאומיות של תחילת השנה הנוכחית היתה המעבר מאפרוריות אורבנית לנסיון יצירת תחושת חמימות וביתיות.

המושגים "אוטנטי" "טבעי" ו"אורגני" הן מילים ששלטו השנה בשיח המקצועי בנסיון לאזן בין מציאות החיים האינטנסיבית, העשירה באמצעים טכנולוגיים לבין רצון לחזור לשורשים, לרגעים המשפחתיים, לרוגע ולשקט.

ובהעזה – התקבלת התחושה של מגמת מעבר מהמינימליזם (שאותו אנו מגדירים היום סגנון מודרני) לעבר סגנון עיצוב מקסימליסטי – עשיר ומורכב.

במיוחד בשבילכם ריכזתי את הטרנדים הלוהטים שכיכבו השנה:

תפסו אותנו על חם:

מראה הבטון התעשייתי ששלט בשנים האחרונות בעיצוב חללים פרטיים וציבוריים מפנה מקום לגווני אדמה עדינים לצד גווני חלודה, ורוד אדמה חיוור וגווני הקינמון.

ירוק בכל מקום:

הטבע נכנס הביתה, מעציצים ועד קירות ירוקים (קירות המחופים בצמחיה טבעית(.

בכל התערוכות לא היה ניתן להתעלם ממבחר העציצים, האדניות והכדים, המאפשרים לנו לשלב צמחייה טבעית בעיצוב הבית. בין אם מדובר בעציצים קטנטנים, באגרטלים ענקיים שמתפקדים כמעין רהיט בחלל או במתלים שמאפשרים יצירה של גינה ורטיקלית מרחפת, מדובר בתוספת שכל חלל יצטרך השנה, רק חשוב לבחור בצמחייה שיכולה להחזיק מעמד בתוך הבית על פי כמות האור החודרת פנימה.

היה זה עניין של זמן, עד להכרזתה של חברת הצבע העולמית "פנטון" על הצבע הירוק כצבע השנה של 2017. לעומת הצבע הכחול שכיכב בשנה שעברה.

מתכת אצילה:

הזהב, הנחושת, הפליז מקבלים פרשנויות חדשות ומעניינות שבאות לידי ביטוי בעיקר בעיבוד של החומר. נראה שהמטאלי לא יעזוב אותנו במהרה, רק יתפוס כיוון פחות קיטשי ומבריק ויותר חם וטבעי בדגש על ברונזה, פליז, וזהב מוברש ומט. נראה אותם באקססוריז, בשולחנות וברהיטים אחרים.

אם אתם רוצים את הטרנד הזה בבית, ממליצה לבחור גוון אחד וללכת איתו כדי ליצור קו אחיד והמשכי.

קטיפה:

בדומה לעולם האופנה טרנד הקטיפה 2017 מגיע גם לעולם ההום סטיילניג. הקטיפה עברה הרבה גלגולים עד שהגיע לעדינותה מצד אחד ולעשירותה מן הצד השני וכיום היא מתבסס בעיקר על טקסטילים מיוחדים. נראה את הקטיפה בעיקר בגוונים מעושנים, אבל גם בירוק הבלתי נמנע, בנחושת ועוד. העומק של הטקסטורה של הקטיפה, והאופן שבו היא סופגת ושוברת את האור יוצרים מראה מושלם לריפוד ואפילו בתור חיפוי קיר.

השעם עושה "קמבאק" –

ולאחר שכמעט נעלם מהלקסיקון העיצובי הוא חוזר אלינו בגדול.

השעם הוא חומר זול, נגיש ופונקציונאלי שיכול להוסיף חמימות וטקסטורה כמעט לכל חלל. הוא גם סופג רעשים מעולה ולכן זה נכון לשלבו אפילו בבתים בסגנון מודרני שבהם ישנם חללים גדולים ופתוחים. השעם הוא חומר גלם שאפשר לשלבו בריהוט באביזרים וכן ניתן לחפות איתו קירות שלמים.


אז קחו לכם פינה בבית שכבר רציתם מזמן לשדרג, בחרו סעיף אחד שהתחברתם אליו במיוחד, בתקציב קטן ובמינימום זמן תוכלו ליצור פינה טרנדית, מושלמת ומפנקת.

 

השארת תגובה