אתם יודעים שהחורף כאן לפי מפלי המים שמטפטפים לכם מהתקרה,

אלף פעמים אוף!!!


לפני שאתם סוגרים על קבלן איטום חשוב לכם לשאול אותו מספר שאלות:

וכן – שאלות אלה רלוונטיות גם לאיטום ראשון בבית חדש.

  • מה לדעתו גורם לרטיבות?

אתם תופתעו לגלות שכל אחד יצביע לכם על גורם אחר. יכול בהחלט להיות שאף אחד לא  משקר אלא וכל אחד מזהה בעיות אמיתיות שונות.

  • מהי שיטת האיטום המתאימה ביותר לדעתו?

אל תסתפקו בתשובה חלקית אלא בקשו לשמוע גם על שיטות איטום אלטרנטיביות אפשריות.  אל תפחדו לשאול למה בחר בשיטה מסויימת דווקא. בעל המקצוע שאתם רוצים הוא אחד כזה שיודע לפרט על שיטות איטום שונות ועל היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

  • איזה הכנה אתה עושה לפני האיטום?

ההכנה של השטח לפני האיטום להוות את עיקר העבודה! ההכנת של השטח כוללת, בגג למשל:

ניקיון יסודי של הגג, טיפול במרזבים, הגבהה לקולטי-השמש וייצובם על-גבי בלטות רחבות, פיצוץ בועות אוויר, אם יש כאלו באיטום הישן ומריחת שכבת חומר ראשוני ש יחזק את האחיזה של חומר האיטום בהמשך. לפעמים צריך גם להסיר את האיטום הישן – עבודה קשה שגוזלת זמן רב.

  • באיזה חומר בדיוק אתה משתמש?

אל תספקו באמירות כלליות כגון: "יריעות ביטומניות" או "חומר פולימרי" אלא שאלו אותו איזה יריעות? של איזה יצרן? באיזה עובי היריעות? (בד"כ 4 או 5 מ"מ). לאחר מכן, כנסו לאתר היצרן וקראו את את הוראות ההפעלה – מה שנקרא בשפה המקצועית 'מפרט'. המפרט ילמד אתכם מה אופן השימוש הנכון בחומר האיטום וכך תוכלו להבין קצת יותר האם הקבלן עושה את עבודותו נאמנה או לא.

  • השאלה האחרונה והחשובה ביותר היא על נושא האחריות.

אל תוותרו בנושא זה! שאלו לכמה זמן האחריות תקפה, מה עלול לגרום לאחריות לפוג ותוך כמה זמן בעל המקצוע מתחייב להגיע ולתקן נזקים מרגע הקריאה. תקופת האחריות המקובלת היא 5-10 שנים בהתאם לשיטת האיטום שיושמה. זמן סביר להגעה במקרה של קריאה הוא שבוע.


 שיהיה לכם חורף בריא, נעים ומוגן!

 

השארת תגובה